Duben 2011

Téma týdne- KREV

30. dubna 2011 v 19:31 | Domiška |  Články
Já osobně nechápu proč někteří lidé jsou schopni omdlít, když uvidí krev. Vždyť to je úplně normální věc!! Kdybychom neměli krev, nežijeme. Když se to tak vezme, tak krev je všude kolem nás.
Co ke krvi dodat. Je to životně důležitá červená tekutina která obsahuje krvinky, živiny a kyslík, který roznáší po těle.
Ke slovu krev si vybavím škaredě zraněného člověka nebo i krásnou rudou růži. Lidé si mohou vybavit i upíry a jiné nestvůry. Co s těmi upíry máte (?), vždyť kdyby nebyla Twilinght sága, tak by si na ně snad ani nikdo nevzpoměl!

Gympl!!

28. dubna 2011 v 13:34 | Domiška |  Moje zážitky...
V tomto článku jsem psala o gymplu a je to tam!!! Jsem 9.!!!!!!!!!!

Vybrané téma- Já a škola

26. dubna 2011 v 19:25 | Domiška |  Články
V anketě jste si zvolili téma Já a škola, tak tady ho máte.

Já jsem ve škole celkem dobrá, to jo.
Dnes jsem psala přijimačky na gympl a myslím, že to dobře dopadne (jestli nebudu 1. tak to nepřežiju!). Do školy se po ránu i těším, jenže pak když začne vyučování...V něm mám nejraději asi literaturu, ale přímo nesnáším tělocvik a matiku! Jako povolání bych brala něco dobře placennýho (ať je to třeba těžký a ať mě to třeba nebaví!) například práva nebo medicínu, ale bavila by mě žurnalistika. Já se vůbec neučím!! Je zajímavý, že jsem pořád 1.!! Třeba v Klokánku jsem měla nejvíc bodů z celý naší školy!! Abych pravdu řekla, tak mi jiní zavidí... Já za to nemůžu!! Podle mě by jsme se ve škole MNOHEM víc naučili, kdyby nás ve třídě bylo maximálně deset. Protože bychom se neznérvoňovali, všichni by se se všema bavili a pak by jsme se do školy víc těšili a i učitelé by to měli mnohem jednoduchší. O tom gymplu vám napíšu až pak tak pá!

Michal Šeps – Somewhere Over the Rainbow (Israel)

25. dubna 2011 v 19:18 | Domiška

Nevím jak vy, ale mě se to líbilo úplně nejvíc a porota je nespravedlivá!!

Anketa

24. dubna 2011 v 10:05 | Domiška |  Blog
Určitě jsste si všimli, že v menu je anketa (O čem byste chtěli článek?) a tak můžete hlasovat( nejpozději do tří dnů od založení ankety to znamená do úterý) o čem mám napsat článek. Po třech dnech budu ankety obměňovat. Jo? Tak nezapomeňte hlasovat!!

Nic?

23. dubna 2011 v 20:02 | Domiška
Tak téma nic? Je to divný ! Kdo mohl k tématu NIC hlasovat, tak ten má v hlavě NIC. NIC mě taky nenapadá!! těžký napsat k NIC článek a to jste si asi všimli. V úterý píšu přijimačky a já NIC nevím. Velikonoce mám ráda NIC moc a a a..... napište do komentářů co vás k NIC může ještě napadnout. Když uslyším NIC, tak si představím prázdnou černou plochu. A co je to za téma?!! Tak NIC. ČAU!!!

Velikonoce

23. dubna 2011 v 19:40 | Domiška |  Články
Protože jsou tu Velikonoce a já neměm o čem psát, rozhodla jsem se nepsát "krátký" článeček právě o nich.

Co jsou to Velikonoce?

Velikonoce jsou nejvýznamější křesťanský svátek, který je oslavou zmrtvíchvstání Ježíše Krista. K tomu podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování.

Velikonoční symboly

Beránek představoval v židovské tradici Izrael jako Boží stádo, které vede Hospodin. Zároveň Židé na Velikonoce pojídali beránka jako připomínku svého vysvobození z Egypta. V křesťanství je beránek jedním ze symbolů Ježíše Krista, neboť obrazně podle křesťanské víry on je beránek, obětovaný za spásu světa.

Kříž je nejdůležitější křesťanský symbol, protože Ježíš Kristus byl na kříži ukřižován.

Svíce je v mnoha kulturách chápána jako znamení života. Takto zapálená svíce se v průběhu velikonoční bohoslužby noří do křestní vody.

Vajíčko je symbol nového života, neboť samo zárodek života obsahuje. V mnoha kulturách je vejce symbolem plodnosti, života a vzkříšení. V souvislostí s lidovou tradicí vznikl zvyk tato vejce malovat. V křesťanství se vejce vykládá jako symbol zavřeného hrobu, z něhož vstal Kristus, jako symbol nesmrtelnosti.

Ačkoli mnoho nenáboženských tradic má své kořeny v křesťanské symbolice, některé velikonoční symboly můžeme vystopovat až z předkřesťanské doby. Například zajíček má zřejmě původ v pohanských rituálech oslavující příchod jara.

Nenáboženské velikonoční tradice

A jsem tu. Proto nemám v lásce Velikonoce.

Podobně jako mnoho jiných křesťanských svátků, i Velikonoce se přenesly i mimo církev. Už od jejich vzniku jsou časem oslav a veselí. Dnes jsou i komerčně důležité, protože se na ně váže mnoho zvyků, k jejichž uskutečnění je třeba vynaložit nějaké úsilí nebo jen tak zajít na nákup. Prodávají se například velikonoční pohledy, ozdoby nebo cukroví v podobě velikonočních vajíček, beránků nebo zajíčků.
V Česku se na velikonoční pondělí vydají chlapci a muži po domácnostech a mrskají ženy a dívky "vlastnoručně" (nebo spíš koupenými) pomlázkami z vrbového proutí, aby prý "neuschly".


Podle tradice muži při hodování pronášejí koledy. Nejznámější velikonoční koledou je tato krátká říkanka: "Hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný,nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese jiný…"
Vyšupaná žena dává muži barevné vajíčko jako symbol jejích díků a prominutí. V některých oblastech ženy mohou pomlázku oplatit odpoledne, kdy vylívají na muže a chlapce kbelíky studené vody (dobře jim tak!).

Velikonoční zvyklosti v zahraničí

Ve Spojených státech jsou velikonoční svátky náboženským svátkem, takže mnoho amerických rodin mimo návštěvy kostela se schází kolem zdobení velikonočních vajíček v sobotu večer a jejich "lovu" v neděli ráno. Podle dětských pohádek byla vajíčka během noci přinesena Velikonočním zajíčkem a poschovávaná po domě a zahradě, aby počkala na děti, až se probudí. Důvod, proč by to měl zajíček dělat, se vysvětluje jen zřídka.
V Anglii tradičně ženy přivazují muže k židlím a za propuštění požadují peníze(jak to udělali ve Snidaně s Novou ).
V Norsku je, kromě lyžování v horách a malování vajíček, tradicí řešení vražd. Všechny velké televizní stanice vysílají kriminální a detektivní příběhy a noviny otiskují články, ze kterých mohou čtenáři zkusit odvodit, kdo je pachatelem.


U nás ve vesnici se chodí klapat. Řiká se totiž, že zvony odletěly do
Říma a proto chodí chlapci (u nás i holky) klapat a hrkat. Začíná se ve čtvrtek v 18.00 tím, že se obejde celá vesnice za doprovodu burácejících klapačů a hrkačů, kteří mají zvony nahradit. V pátek se chodí už v 6.00 ve 12.00 a zase v 18.00. V sobotu děti chodí ještě ráno a po poledním klapání už chodí od domu k domu a vyžadují paníze a sladkosti. Někteří lidé po nás chtějí ještě básničku a tak spustíme: "Klapali jsme, hrkali jsme. Klapače se polámaly, hrkače se rozlámaly. Paň mámo paň táto buďte tak laskaví a dejte nám na nový."
Letos jsem si vyklapala 190Kč (za to ranní vstávání mi to snad ani nestojí).

Zítra mě čeká...

20. dubna 2011 v 19:58 | Domiška

...ZUBAŘ!! ANO, ZUBAŘ!! HROZNÝ ŠKAREDÝ ODPORNÝ KRUTÝ A NEMILÝ ZUBAŘ!!


Polsko

20. dubna 2011 v 17:10 | Domiška |  Moje zážitky...
Já se nemůžu dočkat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pojedu do Polska na výměný pobyt. To totiž ze školou( 4 učitelé a 15 žáků) v rámci jednoho projektu. Pojedeme tam na konci května, ve čtvrtek, cestou se stavíme v aguparku ve Wisle a budeme pokračovat do toho města, kde nás rozdělí do rodin. 2. den po snídani půjdu s tím děckem do jeho školy, kde na nás budou ostatní čekat a potom nám budou ukazovat školu, památky, budeme jezdit na různý výlety atd. Večer půjdu s tím dítětem k nim kde se navečeřím a přespím. V soubotu to stejný. V neděli ráno budeme vyjíždět z Polska a oni s námi. U nás proběhne to samé, takže bude u mě to dítě u kterýho já spala, zase spát u mě.

Soutěž

20. dubna 2011 v 17:00 | Domiška |  Moje zážitky...
My jsme byli na soutěži (mimochodem 7.místo z deseti ) a tam byla taková prdel!!
Dva kluci od nás ze třídy (naštěstí soutěžili za svůj kroužek) tam dělali kraviny!

Dan se tam jako pral se zdenkem a nakonec to dopadlo tak, že se tam připojili i další dva volové a začali to brát vážně.

Ale nejdřív jsme si přišly s holkama sednout na lavičku a oni tam přišli taky a hádali se o Danovu bulku. Dan vyhrál a strčil si ji do kapsy a vzal Zdenkovi igelitku. Pak se spolu jako "přetahovali" a my jsme z toho měly divadlo. Dan vzal klacek a šel za Zdenkem za dlouhou řadu keřů a až přišel druhým koncem, tak z toho dlouhýho klacku byl jenom malý proutík , který Zdenkovi zlomil o hlavu.

Zdenek se naštval a vyrval Danovi bulku z kapsy a zahodil ji, ale ona se ve vzduchu rozbalila a spadla do hovna!!! Když to Dan uviděl vzal ji za kousek sáčku a nutil Zdenka, aby ji snědl a Zdenek ji zahodil do lesíka (pořád tam je...). To neměl dělat!

Daniel popadl jeho tašku a tahodil ji přes plot parku a Zdenek mu zase zahodil jeho kšiltovku. Šli si pro to. Když už jsme je viděly na silnici za plotem, tak právě na tu silnici zabočil traktor a byl od těch věcí jen tak deset metrů!! Naštěstí to stihli.

To už k nim přiběhl Lukáš a zahodil nám přes plot Zdenkovu igelitku s mikinou. Ti dva odešli a Zdenek se snažil přelízt ten plot, ale to se mu samozřejmě nepodařilo a šel taky. No to jsme čekaly, protože jsme mu ty věci chtěli hodit zpátky za plot, ale neměly jsme odvahu.

Když už byli všichni zase zpátky (+ ještě Martin), tak to ti dva, Lukáš a Martin začali teda opravdu brát vážně. Pořád Zdenkovi něco brali sem tam ho praštili a když to už opravdu bylo moc( vyváleli Zdenkovu mikinu v tom hovně), tak jsme to ukončily my.

Cestou Zpátky šel Martin a Lukáš ve předu a pořád něco sprostě mumlali a Dan se Zdenkem zase vzadu a dělali si srandu z těch dvou.

Sorry

18. dubna 2011 v 18:59 | Domiška |  Blog
No jo!! Něco už je v pořádku, ale něco taky ne, takže si ještě počkejte!

Já se zblázním!!

17. dubna 2011 v 11:05 | Domiška |  Blog
Sakráááá!!!! Tak teď je ten design fakt hrůza!!! To proto, že nešel nastavovat, ale přes noc se mi stejně nastavil a teď to zase nejde! Ale až to půjde, tak mám vyrobený dess a mám to už celý promyšlený takže to bude stát za to!!

Design

16. dubna 2011 v 15:48 | Domiška |  Blog
No! mě se teda fakt nelíbí tento design a tak jsem se rozhodla udělat nový! sice to nebude nijak moc úžasné, ale alespoň nebude tak křiklavý. Rozhodla jsem se ho udělat do oranžova, jo?

Nakupování

9. dubna 2011 v 14:33 | Domiška |  Moje zážitky...
No to jste ještě nezažili!! My jsme šly s kamarádkou pomoct kamarádce s vybíráním šatů a nejdřív jsme si myslely, že to bude trvat celou věčnost, ale to jsme neznaly její tempo!
1.Obchod: vešli jsme dovnitř a vrhly se k šatům("Fuj,fuj,fuj,co ty?" "Ty jsou hrozný!" "Tak jdem!")
2.Obchod: Tam to smrdělo!
3.Obchod: nelíbilo se jí 1.tričko
4.Obchod: Zjistily jsme, že paří našemu spolužákovi
5.Obchod: "To jsou pěkný plavky" jdem pryč!
6.Obchod: Tam jsme se rozhodly, že na ni už kašlem a šly jsme domů!!
Zajímavé je, že jsme se nikde nezdržely dýl jak 2 minuty !

óó..mimo :D

9. dubna 2011 v 14:13 | Domiška |  Moje zážitky...

Dnes takový chlámy!!!!

Ej v hudebce jsme zpívali Michala Davida a jako jo, to jde, ale pak jsme měli výtvarku a to jsem už nemohla!! V té hudebce jsme napřed zpívali Nonstop- normál. Pak Céčka- kamarádka co se mnou sedí záčala o refrénu sebou cukat a různě se kroutit, já dostala záchvat smíchu a to celkem dost hlasitej a pak mě ještě dostalo posílání hudebních nástrojů, který nikdo nechtěl.... Přede mnou seděli ve výtvarce takový dva retardovaný kluci, kteří dělali celou hodinu kraviny že jsem se musela furt smát!! Takhle to sice moc vtipně nezní, ale kdybyste tam byli...

dopadlo to zajímavě

8. dubna 2011 v 14:01 | Domiška |  Moje zážitky...
Víte jak jsem vám říkala o té mé kamarádce(jestli ne tak klikni SEM)? Tak ji rodiče poslali s tou trojkou někam a právě ji píše nějakej kluk od nás ze školy.Sehnal si její číslo a pořád ji píše že se s ní chce sejít. Na tom by nebylo nic tak hroznýho, ale ten klkuk je o čtyři roky starší než ona a my ho viděly a nic moc! Spolužák říkal, že ještě neviděl takový smsky...

já to nepřežiju!!!!!!!!

6. dubna 2011 v 17:04 | Domiška |  Moje zážitky...
Lidičky já to nepřežijuu!!!!!!!!! Vždyť Ellenwood je nej ,tak proč vypadl ze SuperStar?? a mě furt bolí hlava ! On je nejlepší a je to prokázaný ( naší třídou )!
Půjčila jsem si upé dobrou knížku!
Normálně kamarádka dostala jednu jedinou pětku a doma ji zakázali do konce týdne TV, do konce letních prázdnin Pc a myslím že říkala,že má i zaracha... No a dnes dostala trojku a tak jsem zvědavá co ji zakážou tentokrát. Ona říkala, že ji zdřejmě zabaví mobil! No je toto normální? Tak jsem ji navrhla, aby se mnou zítra šla do knihovny (jdu tam tentokrát kvůli ní, protože mi jí bylo líto), že si tam teda když nemá co dělat vybere knížku a že já mám pro ni tip. Stejně má mít referát.
No a k té knížce...mělo by se to někam zapsat,protože já jsem doteďka četla pouze dobrodružnou literaturu v čele s Harry Potterem, ale teď jsem si půjčila dívčí román a vypadá to zajímavě, protože mě baví!
A ve škole? Takový chlámy jen kvůli maličkostem..!! No jó malinko mi hráblo (třídá dosvědčí)!!!

Noah Ellenwood - Michael Buble - Haven't met you yet

4. dubna 2011 v 18:17 | Domiška

Sladce úžasný!!!! :D

au!

4. dubna 2011 v 18:07 | Domiška

Dnes to byla ale otrava!!!Superstar

3. dubna 2011 v 13:54 | Domiška

Tak co říkáte na letošní Superstar??

já na 100% fandím Ellenwoodovi!!!

Hlasujte v anketě!!

Ahoj

3. dubna 2011 v 11:22 | Domiška

Ahoj já jsem Domča a toto je můj blog. Citťe se tu jako doma a hlavně se tu bavte!

Samozřejmě, že to není zatím ono jako ten desing a jenom jeden článek, ale já se rychle učím!!!